Takim me hoxhen e nderuar Ramadan Ramadani

Ju njoftojme se shoqata “Albanian European Trust” se bashku me “A.M.Y. Ardhmeria”, do te organizojne nje takim vellazeror:

Ligjerues: Hoxha Ramadan Ramadani
Data: E Premte, 21 Tetor 2016
Ora: 20:00
Vendi: Xhamia Finsbury Park
7 – 11 St. Thomas’s Road 
London, N4 2QH

Veç ligjerates se hoxhes se nderuar do te serviret edhe çaj, kafe si dhe rostiçeri (snacks). Po ashtu do te mundesohet vend per grate dhe motrat tona. Presenca juaj dhe e miqve tuaj, do te na ndertonte, ndaj mos ngurroni t’i ftoni edhe ato.

Ramadan Ramadani

Hoxha i nderuar Ramadan Ramadani eshte aktualisht Profesor i asociuar prane Universitetit shteror te Tetoves, anetar i bordit te fondacionit per “Shoqeri te Hapur”, opinonist the columnist ne gazeten “Focus” si dhe analist ne Institutin “Nisma”. Ata te cilet e kanë njohur Hoxhën prej vitesh e kujtojne si themeluesin a shtypshkronjes: “Nun”, si dhe faqen e pare islame ne gjuhen shqipe: “Albislam.com” ne vitin 2000 e pak me vone revisten “Albislam”.

 

Programi i mbrëmjes

20:00 - 20:15 Falja e namazit të Jacisë
20:15 - 20:20 Hapja e programit - Abdullah Sinani
20:20 - 21:00 Ligjeratë: Format e bashkëpunimit qytetar - Hoxha Ramadan Ramadani
21:00 - 21:15 Përshëndetje nga hoxha Adem Avdiu
21:15 - 22:00 Pyetje Përgjigje - Hoxhallarët Ramadan Ramadani dhe Adem Avdiu.
22:00         Mbyllja e programit - Kohë e lirë

 

 

Shiko gjithashtu

Seminar 24 Dhjetor 2016

Ju njoftojmë se shoqata “Albanian European Trust”, do të organizojë një seminar: Ligjerues: Hoxhallarët Adem …

Festimi i Kurban Bajramit

Në vazhdën e aktiviteteve të shoqatës sonë, ju njoftojmë, se me datë 18 Shtator 2016, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
loading...