Lajmerime

Urime Fiter Bajrami

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu! Urime Fiter Bajrami. Urime për të gjithë motrat dhe vëllezērit musliman. Uroj qe ne kete dite te mbreteroje paqja, harmonia, mireqenie dhe dashuri ne familjet tuaja. Allahu na i pranoftë adhurimet, na faltë gabimet e na gezoftë sëbashku me miresitë …

Read More »

Mirë se erdhe Ramazan

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu! Urime muaji i begatë i Ramazanit, muaji i meshirës, sakrificës dhe begatisë ..Urime për të gjithë motrat dhe vëllezērit musliman. Uroj qe ne kete muaj te mbreteroje paqja, perkushtimi ndaj Zotit dhe solidariteti ne mes njerezve. Uroj qe Ramazani t’ju …

Read More »

Family Day Event

Ju njoftojmë se shoqata Albanian European Trust, do të organizojë një eveniment festiv për të gjitha familjet shqiptare në Londër, ditën e Diel 30 Prill 2017. Në këtë ditë festive, kemi për qëllim mbi të gjitha, argëtimin e fimijëve me aktivitete të ndryshme si “bouncing castle” …

Read More »

Seminar 24 Dhjetor 2016

Ju njoftojmë se shoqata “Albanian European Trust”, do të organizojë një seminar: Ligjerues: Hoxhallarët Adem Avdiu dhe Sami Raqi Data: E Premte, 24 Dhjetor 2016 Ora: 16:00 Vendi: Xhamia Finsbury Park 7 – 11 St. Thomas’s Road London, N4 2QH   Programi i mbrëmjes 16:00 - …

Read More »

Takim me hoxhen e nderuar Ramadan Ramadani

Ju njoftojme se shoqata “Albanian European Trust” se bashku me “A.M.Y. Ardhmeria”, do te organizojne nje takim vellazeror: Ligjerues: Hoxha Ramadan Ramadani Data: E Premte, 21 Tetor 2016 Ora: 20:00 Vendi: Xhamia Finsbury Park 7 – 11 St. Thomas’s Road London, N4 2QH Veç ligjerates se …

Read More »

Festimi i Kurban Bajramit

Në vazhdën e aktiviteteve të shoqatës sonë, ju njoftojmë, se me datë 18 Shtator 2016, prej orës 12:00 – 19:00, do të organizojmë festën e madhërueshme të Kurban Bajramit. Ftesa është e hapur për të gjitha familjet shqiptare, që dëshirojnë të ndajnë së bashku gëzimin dhe …

Read More »

Festimi i Fiter Bajramit

Me kënaqësi ju njoftojmë, se me datë 9 Korrik 2016, prej orës 12:00 – 19:00, do të organizojmë së bashku me shoqatën Ardhmeria festën e madhërueshme të Fiter Bajramit. Ftesa është e hapur për të gjitha familjet shqiptare, që dëshirojnë të ndajmë së bashku gëzimin dhe …

Read More »

Uniteti dhe rëndësia e xhematit

Ju njoftojmë se me datë 30 Prill 2016, shoqata Albanian European Trust, së bashku me shoqatën Ardhmëria, do të organizojnë një tribunë me hoxhallarët e nderuar Adem Avdiu, Imam në Londër dhe Rafet Zaimi Imam nga Shkupi. Për motrat do të ketë vend të veçantë. Do …

Read More »

Ligjeratë me hoxhën Rafet Zaimi

Me rastin e vizitës së hoxhës së nderuar Rafet Zaimi, nga Shkupi, Albanian European Trust do të ketë si të ftuar nderi këtë të Shtunë më 23/04/2016. Ligjerata me temë: “Morali i muslimanit”, do tëmbahet në Finsbury Park Mosque Orari i aktivitetit:   Shënim: Ju lutemi …

Read More »

Seminar: Mesataria në islam

Ju njoftojmë se me datë 4 Prill 2015, shoqata Albanian European Trust, do të organizojë një tribunë me hoxhallarën e nderuar Rexhep Lushta, Imam nga Mitrovica. Për motrat do të ketë vend të veçantë. Jeni të ftuar të merrni pjesë të gjithë.

Read More »
Close
loading...